BİLGİ EKONOMİSİ DERNEĞİ

Bilgi Ekonomisi (“Knowledge Economy”) kelime olarak, Bilim ve Teknolojiye dayalı yüksek katma değerli ekonomik sistem yaklaşımına verilen bir isimdir. Dünyanın gelişmiş ve kalkınmış ülkeleri istisnasız olarak sahip oldukları refah seviyesi ve ekonomik/askeri gücü bilime dayalı bir sisteme sahip olmalarına, yani Bilgi Ekonomisine geçmiş olmalarına borçludurlar. Günümüzde artık yer altı kaynakları değil; ülkelerin sahip oldukları eğitim ve bilim sistemleri, bilim, teknoloji ve girşimcilik sistemleri belirleyici olmaktadır.

Bilgi Ekonomisi Derneği (BİED), işte böyle bir  vizyon ile 2013 yılında kuruldu. Derneğin kurucularının amacı Türkiye’nin çok gecikmiş olan müreffeh ve kalkınmış br ülke olma amacına fikir, görüş ve faaliyeleri ile katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda Türkiye’de bilgi ekonomisi kültürüne katkıda bulunmak ve Türkiye’nin bilgi ekonomisine geçmesi için gerekli sistem değişiklikleri ve reformlar konusunda çalışmalar yapmak derneğin asli amaçları arasındadır.

Bilim, teknoloji ve ekonomi stratejilerine odaklı bir sivil toplum örgütü olarak faaliyetlerini sürdüren Bilgi Ekonomisi Derneği,  bilim, teknoloji ve ekonomi konularında bilim insanları  ve kanaat önderlerinin katılımı ile çalışmalarını yürütmektedir. İş insanları, akademisyenler ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra üniversite eğitimine devam eden öğrencileri de kapsayan geniş bir ağa sahip olan dernek; yılın belirli dönemlerinde sektörün kanaat önderlerini buluşturmakta ve bilgi ekonomisinin gelişimini teşvik etmektedir.

Derneğimizin ayakta kalması ve güçlenerek faaliyetlerine devam etmesi sadece aynı vizyonu paylaşan değerli bağışçıların katkısı ile mümkündür. Sizleri de Türkiye’nin müreffeh ve güçlü bir ülke olması yolunda gösterdiğimiz çabaya katılmaya, derneğimize üye olmaya ve dernek faaliyetlerinin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Bilgi Ekonomisi Derneği Üyelik Seçenekleri

 1. Yıllık Bireysel Üyelik Aidatları
  • Öğrenci:       Ücretsiz
  • Diğer:           500 TL
 1. Yılllık Kurumsal Üyelik Aidatları
  • Platin:          150.000 TL
  • Altın:            50.000 TL
  • Gümüş:        5.000 TL
  • Bronz:          2.500 TL
  • Kobi:            1.000 TL

Bağışlarınız için BİED banka hesabı:

Bilgi Ekonomisi Derneği – TR 2000 0100 2069 8891 1386 5001

 

İletişim Bilgileri:

BİED (Bilgi Ekonomisi Derneği)

Kısıklı Mahallesi, Alemdağ Caddesi, Yıldıran Sokak No:1 Üsküdar/İstanbul

0216 606 14 68 – bilgi@bied.org.tr, www.bied.org.tr